Lilypie Second Birthday tickers
یک عاشقانه آرام

تا حالا به این فکر کردید که چقدر توی زندگیتون سپاسگزار هستید؟؟ برای خود من همیشه این اتفاق افتاده که وقتی به رنج و سختی می افتم تازه قدر نعمتی رو که داشتم میدونم. وقتی هفته پیش قدرت تکون خوردن نداشتم تازه فهمیدم که چقدر باید سپاسگزار باشم که هر روز صبح که بلند میشم میتونم راه برم. بعدش شروع کردم به فکر کردن که چه چیزهایی هست که من هر روز صبح میتونم بابتش سپاسگزار باشم. اینکه می بینم، اینکه می شنوم، اینکه سالم و سلامتم، اینکه زندگی خوبی دارم، همسر مهربانی دارم، میتونم فکر کنم و یه روز خیلی خوب رو بیافرینم و هزار و یک چیز دیگه اما اینکه هر روز از همه اینها شکرگزاری کنم خیلی توی من نهادینه نشده. یه مدت اینکارو میکنم و بعدش یادم میره. احساس سپاسگزار بودن چیزیه که کلی به آدم انرژی مثبت میده. باعث میشه صبحی که آغاز میکنه دل انگیزتر بشه.

یه چیز دیگه هم هست که این روزها خیلی بهش فکر میکنم. اینکه چقدر مسئولیت کارهایی رو که می کنیم می پذیریم؟ انسان هایی که ضعیفند و شخصیت سفت و محکمی ندارند همش به دنبال دستاویزی هستند تا مسئولیت کارهای خودشون رو به گردن دیگران بیاندازند. به قول برایان تریسی عزیز که میگه برای هر کاری که انجام میدهید قبل از هر چیزی به خودتون بگید که "من مسئول این کار هستم" چه خوب انجام بشه و چه بد من هستم که این نتیجه رو می آفرینم. دیگه با در نظر داشتن این فرضیه هیچ وقت دنبال مقصر نمیگردیم و همین باعث میشه شخصیت استوارتری داشته باشیم.

بیایید به این دو تا موضوع بیشتر فکر کنیم. زندگی خیلی زیباتر میشه اگه از فردا صبح چشمامون که از خواب باز شد به خاطر اینکه یه صبح زیبای دیگه رو می بینیم خدا رو شکر کنیم. همیشه چیزهای هستند که بشه به خاطرشون شکرگزار بود. و بعدش توی محل کار، توی خونه، با دوستامون همیشه اینو به یاد داشته باشیم که ما هستیم که مسئول کارهامون هستیم و نه هیچکس دیگه. باور کنید با همین دو تا دنیا رو خیلی خیلی قشنگ تر از اینی که هست خواهیم دید.لبخند

بعدا نوشت: این مطلب رو هم خیلی دوست داشتم.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٢ساعت ٢:٤٩ ‎ق.ظ توسط لبخند نظرات ()


Design By : Pichak