Lilypie Second Birthday tickers
یک عاشقانه آرام

جمعه شب من و همسری مهمون بودیم خونه مریم جون که من از طریق وبلاگم باهاش آشنا شدم. یکی دوباری خیلی کوتاه همدیگه رو دیده بودیم اما بیشتر با هم تلفنی حرف میزدیم. بالاخره بعد از شاید 5 6 ماه قسمت شد که با مهربان همسر بریم خونشون. قبلا می دونستم که اونجا چهار پنج تا زوج جدید می بینیم. جالب اینجا بود که همه اینقدر صمیمی و مهربون بودند که سریع ما رو در جمعشون پذیرفتند و واقعا حس میکردیم این آدم ها رو خیلی وقت هست که می شناسیم. مریم جون خیلی خیلی زحمت کشیده بود و حسابی از خوردن غذاهای خوشمزه اش لذت بردیم. بعدشم که برنامه موسیقی سنتی و خوندن دوستان. جالب اینجا بود که همه اول شعر رو بلد بودیم و وقتی به وسط هاش میرسید همه قاطی میکردند. اما واقعا به من و همسر خیلی خوش گذشت و کلی دوست جدید پیدا کردیم.

امروز صبح صفحه یاهو رو که باز کردم یه مطلب جالب دیدم که خیلی خوشم اومد. یعنی چیزهایی رو یادآوری کرده بود که گاهی اوقات خانوم ها ازش غافل میشن و اصلا بهش توجهی ندارند. اسم مطلبش بود 5 چیزی که به چشمان شما آسیب میرسونه. بیشتر هم مخاطبش خانوم های محترم بود. من یه خلاصه اش رو اینجا می نویسم هر کی دوست داشت اطلاعات بیشتری بگیره می تونه بره اینجا مقاله اصلی رو ببینه.

1. ریملتون رو هرگز به بقیه قرض ندید که ازش استفاده کنند. چون یک وسیله کاملا شخصی هستش. و هر ریمل رو بیشتر از 6 ماه نگه ندارید چون یه منبع آلودگی هستش و ممکنه به چشماتون آسیب برسونه. البته من خودم این قاعده 6 ماه رو رعایت نکردم و الان یه ریمل دارم که یک سال پیش خریدمش فک کنم باید برم بندازمش دور دیگه. نیشخند و نکته آخر در مورد ریمل اینکه از آرایش کردن چشم ها با ریمل در ماشین شدیدا بپرهیزید چون ممکنه یه دفعه اون برسش توی چشماتون یه خراش ایجاد بکنه.

2. ل ی د ی گ ا گ ا تازگی ها یه مد راه انداخته که لنزهایی استفاده می کنه که حتا سفیدی چشمش رو هم می گیره واسه اینکه چشماش بزرگتر بشه. لنزهایی که بر طبق این مد ساخته شد اغلب کیفیت خیلی خوبی ندارند و از لحاظ کنترل کیفیت خیلی بهشون اعتمادی نیست. پس حالا مثل اوشون شدن رو بی خیال شید و همون لنزهای معمولی رو استفاده کنید.

تازگی ها اکستنشن مژه خیلی مد شده. با گذاشتن این مژه ها جلوی کار مژه اصلی گرفته میشه و نمیذاره مراقبت همیشگیش رو از چشم داشته باشه. از طرف دیگه چسبی که برای محکم کردن مژه ازش استفاده میشه ممکنه به چشم آسیب برسونه. اپتومتریست ها پیشنهاد می کنند اگر واقعا اصرار دارید اینکارو انجام بدید برای یه دوره کوتاه امتحانش کنید و به مدت طولانی نذارید مژه ها روی چشماتون بمونه.

3. هیچ موقع مستقیم در معرض آفتاب نباشید و مستقیم به خورشید زل نزنید. در بعضی از موارد زل زدن مستقیم منجر به کوری هم شده و حتی المقدور سعی کنید از عینک هایی استفاده کنید که یو وی پروتکشن داشته باشند و استاندارد باشند.

4. موقع شنا کردن سعی کنید از عینک استفاده کنید چون کلر موجود در آب ممکنه به چشم ها آسیب برسونه .همچنین اکیدا توصیه میشه کسانی که لنز میذارند توی آب اصلا از لنز استفاده نکنند چون ممکنه میکرو ارگانیسم های موجود در آب به لنز بچسبه و باعث بیماری و در برخی موارد منجر به کوری بشه.

5. یکی از بیمارهای رایج در زمان پیری کم سو شدن چشم هستش. توصیه میشه که یه رژیم غذایی سرشار از فیبر و میوه جات و سبزی ها داشته باشید برای اینکه شما رو در دوران پیری از کم سو شدن چشم محافظت کنه.

 یه نکته دیگه ام که توی مقاله بهش اشاره شده بود این بود که علیرغم چیزی که در ذهن همه وجود داره که هویج سوی چشم رو افزایش میده و جلوی تلویزیون نشستن چشمو ضعیف میکنه تحقیقات علمی نشون داده هیچکدومشون صحت ندارند. من که کلی یاد مامانم افتادم که ما رو از جلوی تلویزیون نشستن منع میکرد و جالب اینکه من خودم هم کلی به بچه های مردم سر این موضوع گیر می دادمنیشخند

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٢٤ساعت ٩:٥٥ ‎ق.ظ توسط لبخند نظرات ()


Design By : Pichak