Lilypie Second Birthday tickers
یک عاشقانه آرام

توی دوران بارداریم چند تا از دوستای وبلاگی بودند که اونا هم باردار بودند. با خوندن نوشته هاشون کلی حس خوب بهم دست میداد. وقتی پست قبلی رو گذاشتم مژی جونم که یکی از اون دوستای مهربونه حس بدی بهش دست داده بود. وقتی نوشته اش رو بعد از خوندن پست من خوندم اصلا حس خوبی نداشتم. از اینکه باعث شدم یه مادر مثل خودم احساس گناه کنه در مورد وظایفی که نسبت به نی نی اش داره خیلی خیلی حالم بد شد. همیشه دوست داشتم به همه انرژی مثبت و عشق بدم و حالا من ناخواسته باعث شده بودم که مژی جونم گریه کنه و حس بدی داشته باشه. هر چند که من خودم به شخصه کلی چیز ازش یاد گرفتم و همیشه وقتی نکات آموزنده و ریزبینانه اش رو می خوندم کلی لذت می بردم اما نمیدونم چرا نوشته ام این حسو بهش داد.

دیشب هم پست امی عزیزم رو خوندم و کلی از نکاتی که بهش اشاره کرده بود لذت بردم. امی عزیزم هم از کسانی بود که کلی به من انگیزه داد. نوشته هاش در مورد روند زایمانش، ارتباطش با گل دخترش از دوران جنینی تا وقتی به دنیا اومد برام یه الگو بود. یه جورایی اصلا به عنوان رول مدل پذیرفتشم. شاید کسی باورش نشه اما  وقتی که داشتم از شدت درد توی اتاق زایمان به خودم می پیچیدم به خودم میگفتم دیگه دردم از امی که بدتر نیست که 27 ساعت درد زایمانش طول کشید. یا اینکه وقتی فکر میکنم از عهده کاری در قبال گل پسرم بر نمیاد یاد نوشته های امی می افتم که تک و تنها توی غربت داره نی نی اش رو به تنهایی تر و خشک میکنه.

خلاصه که دنیای مجازی کلی چیزهای آموزنده یاد داده. گاهی اوقات با خوندن مطالب مادرهای دیگه سعی میکنم ازشون الگو بگیرم و توی روابطم با پسری اونها رو پیاده کنم.

با اومدن مادر همسری من هم کارهام کلی زیاد شده. هر چند اون بنده خدا کلی به من کمک میکنه اما مثل مامانم نمی تونم باهاشون راحت باشم و خیلی از کارها رو خودم به عهده گرفتم. به جرات می تونم بگم تقریبا همه کارهای نیکان رو خودم انجام میدم. پریروز هم برای اولین بار بر ترسم غلبه کردم و بردمش حموم. تجربه خیلی دوست داشتنی ای بود و فک کنم ترسم خیلی از حمام کردن نی نی ریخت. مامان همسری بیشتر توی کارهای خونه کمک میکنه که اون هم یه دنیا ارزش داره و کلی قوت قلب هستش برام.

خلاصه که مژی عزیزم از نظر من تو منبع عشقی و بهترین ها رو داری به گل پسرت هدیه می دی. همه مادرها جونشون برای بچه هاشون در میره و دلشون میخواد بهترین ها رو بهشون هدیه کنند. همه مادرها عاشقند و هیچ کسی نمی تونه اینو انکار کنه. به نظرم یه کم که بگذره همه یه روتین برای نی نی هاشون خواهند داشت. امیدوارم بتونیم از هم کلی چیز یاد بگیریم و کلی به هم انرژی مثبت بدیم.

نوشته شده در ۱۳٩۱/۸/٥ساعت ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ توسط لبخند نظرات ()


Design By : Pichak