Lilypie Second Birthday tickers
یک عاشقانه آرام

واییییییییییی خدای من اگه بدونید همسری برام چه ویدئویی پیدا کرده. اینقدر ذوق زده بودم که از خواب بعداز ظهر زدم و وقتی نیکان خواب بود این فیلم ها رو دیدم. بعضی آدم ها واقعا چقدر خارق العاده هستند.

من از وقتی نیکان به دنیا اومد بگی نگی فهمیده بودم که هر کدوم از گریه هاش چه معنی میده اما در برخی موارد شک داشتم بین دو تا گزینه. امروز همسر از یوتیوب یه فیلم پیدا کرد که یه نفر اومده و زبان بچه های بین صفر تا 2 ماه رو تعبیر کرده. یعنی هر کدوم از گریه های بچه ها چه معنی ای میده. به نظرم واقعا جالب بود. اینجوری صاف میری سر اصل مطلب و لازم نیست هی چیزهای مختلف رو چک کنی.

اسم این خانوم هستش priscilla Dunstan. طی یه تحقیق که بر روی 1000 تا نی نی بین صفر تا دو ماه انجام داده تونسته یه الگو برای گریه نی نی ها کشف کنه و همین موضوع کلی به مادر پدر ها توی فهم بیشتر علت گریه نی نی هاشون کمک کرده. خانوم دانستان کلی وقت گذاشته و صداهایی که بچه ها از خودشون در میارند رو مورد بررسی قرار داده و به این الگو رسیده

1. صدای Neh: وقتی که بچه این صدا رو از خودش در میاره یعنی که گشنشه.

2. صدای Eh: این یعنی نی نی باد گلو داره و باید بلندش کنید تا بادگلو بزنه. جالبه که میگفت خیلی از مادرها نیمه شب با این صدا بلند میشن و الکی به بچه شون شیر میدن در حالیکه با دو تا زدن پشتش مشکل حل میشد.

3. صدای Owh یا همون اوو اووو خودمون: این یعنی اینکه بچه خسته است و میخواد که بخوابه.

4. صدای Heh: این یعنی اینکه بچه یا سردشه یا گرمشه یا باید پوشکش رو عوض کنید.

5. صدای Eair: اغلب موقع ها این صدا با جمع کردن دست و پای بچه و گریه شدید همراه که یعنی دلش درد میکنه و باد توی دلش پیچیده و باید این باد خارج بشه تا آروم بگیره. در این جور مواقع کمک به بچه در جمع کردن پاهاش و حرکت دادن پاهاش و خم و راست کردنش میتونه به کاهش دردش کمک کنه.

جالبه که از صبح که این ویدئو رو دیدم کلی دقتم بیشتر شده و می بینم که عجیب جواب میده.

این زبان توی همه بچه ها فارغ از اینکه اهل کجا باشند و زبانشون چی باشه یکسان هستش.

وایییییییییی که بسی لذت بردم از دیدن این فیلم. جاهای مختلف با این خانوم مصاحبه کردند که من لینک همشون رو میذارم برای اونهایی که دسترسی به یوتیوب دارند. امیدوارم بتونه به مامان هایی که یه موقع های نمی فهمند بچه شون دردش چیه بخوره.

اینم لینک ها:

+

+

+

پ.ن: یادم رفت بگم که با خوندن این پست بسی مشعوف شدم. یعنی آدم واقعا کیف میکنه.

نوشته شده در ۱۳٩۱/۸/۱۸ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ توسط لبخند نظرات ()


Design By : Pichak