Lilypie Second Birthday tickers
یک عاشقانه آرام

+ اول از همه بزن کف قشنگه رو که من از 20 کیلو اضافه وزن بارداری 14 کیلوش رو کم کردم توی سه ماهی که از تولد نیکان میگذره و الان می تونم بگم تقریبا 80 درصد لباس های قبل از حاملگی بهم میخوره البته هنوز یه خرده تنگه اما خوب وقتی شلوارها رو میپوشم و می بینم که بالا میره کلی احساس خوبی بهم دست میده. دو سه هفته پیش با همسر صحبت میکردم بهش گفتم نیکان که خیلی وابسته به شیر من هستش نمی تونم برم ورزش و این باقیمانده شکم رو آب کنم. همسر گفت چرا؟ گفتم واسه اینکه این بچه همش بغل میخواد و باید همش پیشش باشم اصلا وقت نمی کنم یه خرده ورزش کنم. دیدم همسری رفت توی فکر. بعداز ظهر نیکان رو از من گرفت که یه کم من استراحت کنم. منم اومدم توی اتاق دیدم نیم ساعت گذشت و هیچ صدایی از نیکان در نمیاد. اصلا خوابم نمی برد. اومدم بیرون دیدم گذاشته نیکان رو توی نی نی لای لای و جلوش داره با این آهنگ adele حرکات ایروبیک و بپر بپر میره. اونم جیکش در نمیاد و با تعجب نگاهش میکنه. این شد که من فهمیدم اگه جلوی بچه با بالا و پایین پریدن خل و چل بازی در بیاری و گاهی گداری هم یه نازش بکنی و بیایی جلوش خودتو نشون میدی لااقل به مدت 20 دقیقه سرگرم میشه. و همین شد که الان یه هفته است من روزی 15 دقیقه این آهنگ رو میذارم روی ریپیت(چون این آهنگ رو خیلی دوست داره) و جلوی نیکان ورزش میکنم، بالا و پایین میپرم حرکات ایروبیک کار میکنم. وقتی هم که میخوابه به مدد یوتیوب کلی ورزش شکم دانلود کردم و سعی میکنم 15 دقیقه هم اون حرکات رو انجام بدم. تقریبا یه روز درمیون هم با کالسکه میریم کنار دریاچه  نیم ساعت از هوای فرح بخش دبی استفاده میکنیم. برای خودم هدف گذاشتم 6 کیلو اضافه وزن باقیمانده رو 4.5 کیلوش رو تا عید کم کنم. امیدوارم که بشه. خلاصه که کلی این روزها روحیه ام بالا رفته و حس رضایتمندی از عملکرد خودم دارم.

اینم دو تا ویدئو از یوتیوب برای ورزشهای شکم:

++

++

البته یکی از ابتدایی ترین کارهایی که میشه برای سفت شدن شکم انجام داد اینه که دستتون رو بذارید روی شکم و یه هاه بلند بگید. سعی کنید برای 10 ثانیه شکم رو تو نگه دارید و بعد آزادش کنید. این تمرین رو هر چند بار که می تونید توی روز انجام بدید حتی حین انجام دادن کارهای دیگه. لازم نیست حتما نفستون رو حبس کنید فقط شکم رو باید بدید تو.

+ از نیکان بگم که خیلی همه چیش روتین شده از خوابش گرفته تا شیر خوردن های شبانه اش و بازی کردن هاش و منم خیلی خیلی راحت تر شدم. یاد گرفته دستشو میکنه توی دهنش و صدای ملچ مولوچی راه میندازه که ببین. وقتی براش کتابایی که دوست داره رو میخونم دست و پا زدن هاش صد برابر میشه. کم کم داره یاد میگیره اشیا رو با دستش بگیره و توی دستش نگه داره. غش غش خندیدن هاش خیلی بیشتر شده و من دلم ضعف میره برای صبح هایی که از خواب بیدار میشه و کلی خوش اخلاق هستش. براش کلی از ایکیا عروسک و چیزهای بامزه گرفتم. آخریش یکی از این آویزهای بالای تخت بود که تا چند روز اینقدر وقتی میذاشتمیش توی گهواره دست و پا میزد که همسر مجبور شد تمام پیچ و مهره های تخت رو چک کنه مبادا در بره جاییش. خیلی طراحی هوشمندانه ای داشت این آویز سه تا آویز داشت و چون نخی که باهاش آویزون شده بود خیلی نازک بود با دست و پا تکون دادن کلی تکون میخوردش. رنگ هاش هم که طبق معمول کلی شاد بود که بچه ها دوست دارند.

نیکان عاشق رنگ زرد و قرمز هستش. حالا یک صفحه از اون کتابی که خاله سنی بهش داد رو ازش عکس گرفتم که عاشق این صفحه هستش و وقتی به این قسمت میرسیم دست و پا زدن هاش چندین برابر میشه.

در ادامه مطلب یک پست تصویری گذاشتم از چیزهایی که برای گل پسری گرفتیم و چیزهایی که دوستشون داره. :))


این عکس اون طبل هایی هستش که از گلوبال ویلج براش گرفتم که عاشق اون زرافه هستش و وقتی طبل دیلینگ دیلینگ میکنه کلی آروم میگیره.

اینم کتابی هستش که کادو گرفته و کلی دوست داره. تمام کتاب فروشی های دبی رو زیر پا گذاشتم تا این سری usborne رو گیر بیارم که متاسفانه چون چاپش قدیمی هست موجود نداشتند.:(((

اینم اون صفحه کتاب که بیشتر از همه دوستش داره:)))

این کتاب ها رو خودم براش از ایران گرفتم که از همه بیشتر سوزی گوسفنده و حیوان های بامزه رو دوست داره.:)))

این متکا رو هم قبلا عکسش رو گذاشته بودم که از خواهری اینا عید کادو گرفتم. نیکان رو دمر میکنم روش و کلی روش دنده عقب و جلو میره و کلا دمر بودن رو خیلی دوست داره. :))

اینم اسباب بازی هایی که از ایکیا گرفتم براش. خیلی طراحی قشنگی داره. البته مامان همسر میگفت بیشتر از اینکه برای نیکان بخری فک کنم برای خودت داری میخری. راست میگفت البته من کودک درونم حسابی فعال شد رفتم توی بخش کودک ایکیا و کلی عروسک خریدم. عاشق اون موشه هستم با اون دستاش.:))

اینم یه سری پاپیت دیگه بود که خریدم. البته هنوز نیکان خیلی بهشون واکنش نشون نمیده. فک کنم برای 6 7 ماهگیش خوب باشه.

اینم جغجغه هست. تازگی ها دستش رو میندازه توی گردی این مار و کلی بالا و پایینش میکنه. :))

اینم اون آویز بالای گهواره هستش که خیلی خیلی دوستش داره:))

ببینید چه کار قشنگی کرده ایکیا. میگه به ازای خرید هر یک اسباب بازی 5 درهم برای تحصیل بچه های بی بضاعت اعانه میده. یه جورایی با یونیسف جوینت شده و داره مردم رو تشویق به خرید میکنه. خیلی از شرکت ها به سمت بازاریابی به این شیوه رفته اند چون تصویر مثبتی از خودشون به جای میذارن و همین طور نشون میدن که به قول معروف  social responisbleهستند. من خیلی از این کارشون خوشم اومد. 

+ داشتم وبلاگ یکی دو تا از مامانای قدیمی رو میخوندم رسیدم به دو تا سری موسیقی یکی سی دی سبزه ریزه میزه کاری از حمید جبلی و ملیحه سعیدی که یه آهنگش رو توی یوتیوب گوش دادم خیلی لذت بردم. البته هنوز ندارمش اما حتما تهیه اش میکنم در آینده.

یکی هم ترانه های کوچک برای بیداری از ناصر نظر بود که از اینجا دانلودش کردم.

سی دی این گوشه تا اون گوشه رو هم که از خواهری گرفتم تازه از دیروز شروع کردم برای نیکان گذاشتن. بعضی هاش جون میده برای خواب رفتن بچه ها. آلبوم این گوشه تا اون گوشه مجموعه تصنیف های ایرانی با موسیقی سنتی ایرانی هستش که موسسه ماهور منتشرش کرده.

+ توی دوران بارداری من خیلی آهنگ چه احساس قشنگی از اندی رو دوست داشتم و همیشه بهش گوش میدادم و حرکات موزون میکردم. نیکان در بدترین گریه هایی که داره با گذاشتن این آهنگ کاملا ساکت میشه و یه موقع هایی هم حتی باهاش میخوابه. خواستم اینو اینجا ثبتش بکنم واسه گل پسری.

اینم عکس گل پسر که خیلی ها ندیده بودند. البته تا یکی دو روز دیگه حذفش میکنم.حذف شد ***

نوشته شده در ۱۳٩۱/۱٠/٤ساعت ۱:٤۳ ‎ب.ظ توسط لبخند نظرات ()


Design By : Pichak