سپهر من را می برد به رویاهای چندین و چند ساله ام.

توی زمانی که تا رفتن به شرکت جدید وقت دارم، افتادم دنبال کارهایی که هیچ وقت براشون وقت نداشتم. مثل تمدید پاسپورت و عوض کردن عکس شناسنامه و این حرفا. اگه می دونستم وقتی متاهل شدم گرفتن پاسپورت اینقدر سخت میشه قبل از ازدواجم حتما اقدام می کردم. باید اجازه محضری از همسر داشته باشم و این خودش یعنی یه نصف روز کار. به امین میگم میخنده و میگه زرنگی به همین راحتی ها اجازه نمیدم. میخوای از کشور خارج بشی؟!!! امروز هم رفته بودم دنبال عوض کردن عکس شناسنامه که دیدم نوشته عقدنامه و شناسنامه همسر و کپی شناسنامه همسر رو میخوان. اگه این عکس مال 10 سال پیش نبود بیخیالش می شدم. از اون عکس هایی که یه خروار ابرو داشتم و به عالم لپ. اصلا شبیه الانم نیست. یه عکس انداختم هم برای پاسپورتم و هم برای شناسنامه میخوام اونو بذارم به جاش.

چهارشنبه رفته بودم خونه مامان اینا دیدم سپهر داره اذیت میکنه و نمیذاره به کاراشون برسن. گفتم بذارید من ببرمش خونمون. بهش میگم میایی بریم خونه ما می بینم سریع میره جوراب و کفششو میاره و آماده میشه واسه رفتن. توی راه به هر اتوبوسی که برمی خوریم کلی ذوق می کنه و اتووس اتووس می کنه. می رسیم به خونه. یه کم خونه ما رو با تعجب نگاه میکنه و بعد فضولیهاش شروع میشه. براش ماکارونی داغ می کنم. عاشق این غذاست. هی بهم میگه خا سوس سوس(یعنی برام روش سس بریز) ولش میکنم به حال خودش تا هر جور عشقش میکشه غذا رو بخوره. تمام در و دیوار خونه جای دستشه. میره سمته کلید برق تا هی لامپا رو خاموش روشن بکنه. عاشقه این کاره. آماده اش میکنم که بریم پارک. توی پارک از تاب می ترسه و بیشتر دلش میخواد سرسره سواری کنه. منم با زبون روزه هی از سرسره میرم بالا و میدوم میام پایین تا بگیرمش. 6 باری اینکار تکرار میشه. دیگه از تشنگی دارم هلاک میشم. کلی کیف میکنه. یک ساعتی توی پارکیم و برمی گردیم خونه. براش یه کتاب داستان خریدم. روی پام میخوابونمش و براش کتاب می خونم. می بینم کم کم چشاش خمار میشه و میخوابه. می برمش توی اتاق خواب و می خوابونمش و به کارام میرسم. امین ساعت 4.5 از راه میرسه. کلی تعجب می کنه وقتی سپهرو می بینه. دو سه دقیقه ای قبل از اینکه امین بیاد از خواب بیدار شده. کلی با امین توپ بازی می کنه و می خنده. بعدشم با امین گلی میره بیرون و زولبیا می خره. امین هم براش به قول خودش لوپ لوپ خریده. خلاصه که دو تایی کلی با سپهر مشغول شدیم.

فرداش در حالیکه دارم خونه رو جارو میزنم به امین میگم، امین نمیشه ما یه کمی زودتر بچه دار بشیم. میخنده و میگه هیچی غیر ممکن نیست. میگه مثلا کی؟ میگم مثلا سال دیگه این موقع ها فک کنم خوب باشه دیگه. باز هم میخنده و میگه چرا نمیشه. اما دیگه همه چی رو باید بذاری کنار. همه چیز میشه بچه داری و رسیدن به بچه. یک ساعتی با هم حرف می زنیم راجع به بچه و تاثیرش بر زندگی دو نفرمون. بهش میگم الکی منو نبری توی رویاها جان مصی بگو سر کار نیستم. یعنی تو مشکلی نداری و میخنده و میگه این موضوع قابل فکر کردنه. از اون روز یه جور دیگه ام. دارم تصور می کنم واییییییییییییی یعنی میشه. من و امین مامان و بابا بشیم. دلم غنج میره. از تصور دختر یا پسر خودم و امین. به شکلش فک می کنم. به ناز و اداهاش. به همه چیش.

دیشب شله زرد پختم برای اولین بار. خیلی خوب شده بود. به همسایه ها و مادر شوشو و خاله فاطی و همه هم دادم. من همیشه اولین بار که یه چیزی می پزم توی اکثر موارد خوب میشه اما دفعه بعد به اون خوبی نمیشه. چراشو نمی دونم. شانس تازه کار بودنمه شاید.

امروز پانزدهمین ماهگرد ازدواج من و امینه. سحر بهش میگم امین گلی پانزده ماهگیمون مبارک. میخنده و میگه واییییییییی 15 ماه گذشت یعنی؟ میگم آره. خیلی زود میگذره. انگار همین دیروز بود.

/ 4 نظر / 3 بازدید
عطیه

سلام خواهری... آخی... چه خوب کردی که یه روزت رو به سپهر اختصاص دادی... اما در مورد نی نی دار شدن! امین گلی راست میگه. باید به این نتیجه برسی که قبل از بچه دار شدن هر کار نیمه تمامی رو که داری تموم کنی... وگرنه با بچه نمی شه. حداقل دو سال اولش نمی شه...بعدشم باید خیلی رو خودتون کار کنین. چون وقتی بچه بیاد دیگه به طور خیلی خیلی ناخودآگاه همه چیز زندگی میشه بچه. در نتیجه باید خیلی مراقب فاصله بین خودتون باشین! یه دفعه به خودت می ای میبینی اووووووه ! انگار هزاتر ساله که به خودتون دو تا فکر نکردین! فکر همه اینا رو باید بکنی وگرنه یه دفعه میبینی شدی یه آدم افسرده دپرس روزمره! اینا رو که گفتم نترسی ها! گفتم که حواست به همه جوانب باید باشه! اگه الان دو تا دست داری بعد از بچه دار شدن باید بشی هزار دست!!!!

سمانه

1پست فوق العاده وووووییییییییییییژژژژژژژژژژژژژهههههههههه گذاشتم نیایی خیلی حیفه منتظرتم زود بیایی[قلب]

سیندخت

مصی جونم میشه زود بیای بگی چند تا حزب می خونی؟ ممنون گل...[ماچ]