خواب شبانه

هر دفعه یاد دیشب می افتم خنده ام میگیره. ساعت تقریبا 12 شب بود و من واقعا خسته و غرق خواب بودم. از بچگی معروف بودم که توی سه سوت خوابم می بره. حتی توی خوابگاه همیشه برای بچه ها سوال بود که من چطور می تونم وسط سر و صدا اینقدر راحت و با آرامش بخوابم. مجرد که بودم بچه ها توی خونه اذیتم می کردند. هر موقع اینجوری خوابم می گرفت سوالهای بی ربط می پرسیدند و من هم کلی جواب های خنده دار می دادم. از موقعی که متاهل شدم این وظیفه به دوش امین افتاده. شبهایی که می فهمه دارم از خواب می میرم شروع می کنه به سوال پرسیدن.

 

هفته پیش بود که مامان بزرگ امین ما رو پاگشا کرد. البته یه مناسبت دیگه هم داشت و اون اومدن دایی منوچهر بود از انگلیس. خلاصه که همه جمع بودند و این اولین باری بود که من در جمع خانوادگی امین اینا بودم.

 

شب که برگشتیم خیلی خسته بودم و دلم می خواست زود بخوابم. امین شروع کرده بود به سوال کردن:

 

... خوب فلانی کی بود؟

 

... شوهرش کی بود؟  

 

... پسر کدوم خاله بود؟

 

... اون یکی پسر خاله ام که ایران نیست پسر کدوم خاله است؟

 

... اسم پسر دایی هام چی بود؟

 

... اونهایی که دو قلو بودند اسمشون چی بود؟

 

دلم می خواست هر چی دارم بدم و امین بذاره من بخوابم. آخر سر دیگه خودش دید دارم از خواب می میرم بیخیال شد.

 

دیشب یه کانال ماهواره الگور داشت حرف می زد. به نظرم خیلی واضح حرف می زد. به امین گفتم چقدر واضح حرف می زنه!!! امین گفت خوب اگه راست میگی بگو چی گفت؟!!!! جالب اینجا بود که حتی یک کلمه از حرفاش یادم نمی اومد که بگم. کلی خیط شدم. دیگه این تا آخر شب سوژه شده بود. شب واقعا داشتم از خواب هلاک می شدم. رفتیم که بخوابیم. امین فهمیده بود من خوابم میاد واسه همینم شروع کرد:

 

... خوب میخوام یه سری سوال ازت بپرسم آماده ای ؟

 

... پایتخت آرژانتین کجاست؟

 

--- من در حالت کما: نمی دونم.

 

... زود تند سریع بگو 154 ضربدر 15 چی میشه؟

 

--- جالب اینجا بود که با اون حالت منگی داشتم واسه خودم ضرب و تقسیم می کردم.

 

... خوب یه سوال اساسی دارم بگو ببینم الگور امشب در مورد چی داشت حرف می زد؟

 

اینو که شنیدم از خنده ترکیدم. یه دفعه انگاری خوابم پرید. تا چند دقیقه ای دو تایی می خندیدیم. بعدش دیگه امین گلی دلش به حالم سوخت و شب بخیر گفت و هر دو خوابیدیم.

 

 

ماجرای پریشبم خیلی جالبه. پرواز امین با 3 ساعت تاخیر رسید تهران. در نتیجه امین ساعت 2 بود که رسید خونه. من خواب و بیدار بودم. بهش زنگ زدم گفتم نزدیک خونه ام. وقتی که رسید خونه کلی خسته بود و  زود خوابید. من همون روز یه تیکه فیلم وحشتناک توی مولتی ویژن دیده بودم که خیلی روم تاثیر گذاشته بود. واسه همین همش در حال کابوس دیدن بودم. صبح که از خواب بلند شدم یادم اومد که نصفه شب احساس کردم که امین داره از تخت می افته و بهش گفتم مراقب باشه نیافته. حتی دستشو گرفتم و کشیدمش اینورتر. صبح به امین گفتم بهم گفت تو رسما منو دیوونه کردی دیشب تا توی رختخواب غلت می خوردم بیدارم می کردی و می گفتی نیفتی. می گفت به جرات می تونم بگم 4 بار این کارو تکرار کردی. با خودم عهد کردم دیگه از این فیلم های ترسناک نبینم.

 

/ 8 نظر / 2 بازدید
ياس

مصی واقعا کاش اينجا بودی يه ذره شبا اذيتت می کردم

نرجس

اي جان پس تو هم مثل من شوژه اي..... تمام اهل محل هم ديگه مي دونند من وقتي خوابم بياد يا به قول همسري زنگ خوردن خوابدن شلمانيم صداش در بياد در كمتر از ثانيه بيهوش ميشم...

مريم

آخی شوهر منم همينطوريه .من هم اذيتش ميکنم .خيلی کيف ميده

ليلی و مجنون

وای چقد قشنگ مينويسی فقط ای کاش يه کم بيشتر در مورد اون احساسی که برای اولين بار در جمع خانواده امير بودی داشتی توضيح ميدادی اميدوارم هميشه اينقدر عاشقانه هاتون آرام باشه

عسل

سلام خانمی . آخ منم مثل خودتم .وقتی خوابم بياد ديگه می ترکونم . راستی مولتی ويژنو چطوری می گيريد ماله ما قطعه .

سارا

سلام عروس خانوم...چقدر برام جالبه این مطالبت...خیلی یاد می گیرم!...مثلا یه بحث کوچیک و بی اهمیت ، وقتی می بینم چه تاثیری می تونه بگذره ... و چطوری عکس العمل میشه نشون داد... چطور میشه تنش ها رو از بین برد....عالی برای من... کلاس خوبیه وبلاگت! ------------ این خستگی و خوابت هم مثل خودت تک هستش به خدا!!!‌

هلن

سلام عروس گل من همينجوريم.سريع خوابم ميبره.حتي وسط سوال جوابا.

هستي

مصي جون كلي خنديدم گلم تو كه مي ترسي سعي كن ديگه از اين فيلمها نبينيمن هستی ام پيشم بيا