بچه دار شدن یا نشدن؟؟؟

سه چهار ماهی میشه که خیلی تو فکر بچه دار شدنم. با خودم فکر می کنم آیا الان شرایطشو داریم. آمادگیشو داریم؟ به برگه دفترچه بیمه ام نگاهی میکنم که دو ماه از تاریخ آزمایش های اولیه ای که دکتر برام نوشته میگذره. تردید دارم که برم آزمایش بدم یا نه؟ آزمایش های قبل از دوران بارداری. بعد از گفتگوهای خیلی زیاد با امین بالاخره به این نتیجه رسیدیم که یا امسال یا سال دیگه باید به فکر بچه دار شدن باشیم. خانم های باردار رو که می بینم از یه طرف بهشون حسودیم میشه و از طرف دیگه یه دفعه ترس میاد سراغم. با خودم میگم یعنی به قدر کافی از زندگی دو نفره مون لذت بردیم؟ به مشکلات بعد از بارداری فکر می کنم. به کار کردن یا نکردنم. به اینکه همه توجهم معطوف بچه میشه؟ پس امین چی میشه؟ نکنه احساس تنهایی بکنه؟ نکنه توجهم بهش کم بشه؟ خلاصه هزار و یک فکر به ذهن میرسه و آخرشم من و می مونم و هزار معمای حل نکرده. و نتیجه اش این میشه که علیرغم تمام عشق و علاقه ام به بچه فکرشو از سرم بیرون کنم. خلاصه که به قول شاعر این منم دلواپس بود و نبود.

چهار روز پیش بیست و پنجمین ماهگردمون بود. به رسم همیشه برای امین گلی یه دسته گل رز قرمز گرفتم و اومدم خونه. امین هم مثل همه آقایون این تاریخ اغلب یادش میره. اما از اینکه من یادم بوده کلی ذوق میکنه و خوشحال میشه. خلاصه که کلی کیف کرد. زندگی به چه سرعتی میگذره. انگار همین دیروز بود که عقد کردیم.

 

امین توی هفته گذشته که تعطیل بود کلی وقت گذاشت و مشکلاتی که خونه داشت رو برطرف کرد. از کلید برق گرفته تا سیم کشی توی حمام و غیره. همیشه حس مسئولیت پذیریش برام قابل تقدیر بوده. اجازه نمیده کوچکترین چیزی توی خونه خراب باشه. هر کمبودی که وجود داشته باشه در عرض یه زمان خیلی کوتاه برطرفش میکنه. راستی طی یک اقدام انقلابی یه برنامه ریزی و بودجه بندی برای مخارج زندگی کردیم و برای همه چی ردیف بودجه تعریف کردیم از مسافرت داخلی و خارجی گرفته تا خرید پوشاک و تفریحات و رستوران رفتن و غیره. الان دیگه هر کاری میخوایم بکنیم می خندیم و میگیم بودجه داریم دیگه. صبح امین میگه شب بریم یه رستوران. میخندم و میگم بودجه داریم دیگه می تونیم.

 

چند روز پیش با مامان حرف زدم. شب قبلش مهمون داشت و هیچکدوم از دختراش نتونستیم بریم کمک. خودش مجبور شده بود با دستش که کلی درد میکرده از مهمونا پذیرایی کنه. البته من موضوع دستش رو نمی دونستم. بهش میگم خوب چرا نگفتی مامان جان؟ میگه من بایدبگم؟ فهمیدم که شما شوهر هاتون براتون مهمترن. خلاصه که گوشی رو که قطع کردم شروع کردم هر چی غر داشتم به سر امین زدم که مامانم مریضه و من پیشش نمیرم و این حرفا. دیدم یه ذره که گذشت بهم میگه مگه من مشکلی دارم تو بری پیش مامانت چرا همش داری به من غر میزنی؟ به خودم اومدم دیدم راست میگه من همش دارم یه جوری حرف میزنم انگار که اون گناهکاره. بعدشم مثل همیشه که تا میام دو کلمه حرف بزنم اشکم در میاد زدم زیر گریه. امینم چون دیگه میدونه باید چیکار کنه یه ذره دلداری داد و قرار شد که من بیشتر برم پیش مامانم. لااقل یه مدتی که یه کم مریضه و حالش خوب نیست.

 

/ 14 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عطیه

سلام خواهر جون!! خوب راستش همه این دلواپسی ها طبیعیه و قسمت عمده ش هم یه واقعیتی که باید هر دوتون بپذیرید... بله! با اومدن بچه, چه بخوای و چه نخوای دیگه نمیتونی مثل قبل به شوشو برسی...دیگه وقت باهم بودنتون خیلی کم میشه...مجبوری عمده توجهت رو بدی به بچه... هر دوتون باید این تغییرات رو بپذیرین و به حساب کم شدن محبت و عاطفه نذارین... اگه از الان باهاش کنار نیاین , با اومدن بچه خیلی سختتر میشه باهاش کنار اومد... منم با اینکه همه اینا رو میدونم اما گاهی اوقات دلم برای روزهای آتشین قبل از اومدن نی نی تنگ میشه... ولی زمان خودش بهتیرن راهکاره...با گذشت زمان و با مدیریت اون میتونی همه چیز رو در کنار هم داشته باشی...

سارینا

واااای سلام. نمس دونی قبل از خوندن پستت فقط با دیدن عنوانش چه حسی بهم دست داد! ایشالا درست ترین تصمیم رو میگیری.[گل]

آرزو

سلام.من تو این چند روز تمام مطالبت رو از اولی پست تا اخرینش خوندم.واست آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم و امیدوارم همیشه شاد باشی.

دختر آبی

نمی دونم چرا هیچ وقت جواب منو ندادی موفق باشی بدرود

صحرا

باورم نمی شه . باورم نمی شه . یادم به تو بود اما یادم نبود تو خواهر عطیه هستی . یادمه اونروزا تازه داشتین عقد می کردین . حالا اومدی از بچه دار شدنتون می نویسی . عجب دنیاییه .

دختر آبی

فکر کنم دیگه نی نی هم به دنیا اومده نه !!! بیا آپ کن ؟[ماچ]

lili

دقیقا مثل فکرا و دلمشغولیهای من در این مورد.

زهرا

سلام عیدت مبارک به کلبه حقیرما هم یه سر بزن