سفر به فجیره:)))

++ طبیعت همیشه منبع آرامش بوده برای من و همسر. هر دومون اعتقاد داریم که بچه ها کلی چیز میتونن از بودن در دل طبیعت یاد بگیرند. برای همین بردن نیکان توی طبیعت از وقتی که نوزاد بود، یکی از اولویت های هر دوی ما بوده.

تعطیلات عید قربان بهانه ای شد برای اینکه یه سفر کوتاه و جالب به فجیره رو تجربه کنیم. دلمون میخواست از دبی بزنیم بیرون و یه جای دیگه رو تجربه کنیم. این شد که سریع یه شب هتل رزرو کردیم و پیش به سوی فجیره. میوه های تر و تازه، بلال کبابی با لیمو و آب نمک، استخر با آب ولرم، بازی کنار دریا، تاب بازی، بازی با شن های صحرا، دیدن زمین خیس و ماشین های خیس از بارون ناگهانی، همه و همه چیزهایی بودند که گل پسرمون توی این سفر تجربه کرد و واقعا براش دلپذیر و لذت بخش بود.

مهم تر از همه اینکه من و همسر هم حسابی از این سفر یک روزه لذت بردیم. از وقتی برگشتیم وقتی از نیکان می پرسیم نیکان کجا رفته بودیم با یه مدل جالبی میگه: دریاااااا. و همچین آخرش رو میکشه که معلومه چقدر کیفور شده از بودن در کنار دریا. واسه همین دیروز دوباره بردیمش دریا و غیر از آخراش که گیر داده بود به شن های دریا و میکردشون توی دهنش، واقعا لذت برد و اونقدر خسته شده بود که ساعت 8 خوابش برد.

++ توی دو سه هفته اخیر گل پسری کلی پیشرفت داشته و واقعا من و همسر رو غرق در شادی میکنه با کارهاش. دیگه کاملا مثل طوطی هر چی بهش میگیم تکرار میکنه. جالب ترینش هفته پیش بود که وقتی داشتم با تلفن صحبت میکردم آخر مکالمه گفتم تنک یو و ثانیه ای بعد نیکان با لهجه خودش تنک یو رو تکرار کرد.:)))

از دیروز یاد گرفته صبح که چشماش از خواب باز میشه سریع سلام میکنه. دیگه از غذاهای خودمون بهش میدم. البته سعی میکنم ادویه توی غذاها نزنم و نمک رو هم کمتر بریزم. شیر پاستوریزه رو از دو هفته پیش براش شروع کردم. جالب اینجا بود که بهش گفتم این شیر هستش و بعدش گفتم انگلیسیش میشه میلک!!حالا هر وقت شیر میخواد شروع میکنه میلک میلک کردن!

از دیروز تا حالا هم مفهوم ارتفاع براش خیلی معنادارتر شده. یاد گرفته که اگر با کله از تخت بیاد پایین دردش میگیره و خطرناکه و باید با پاهاش بیاد پایین. همسری اینو بهش یاد داد و بهش گفت باید عقبکی بیایی که نیافتی. حالا میذاریمش روی تخت و سریع خودشو عقبکی میکنه و اول با یک پا و بعد با یک پای دیگه میاد پایین.

هنوز محتاطانه دور میز میچرخه و دستشو به اینور و اونور میگیره و بلند میشه گاهی 2 3 ثانیه دستشو ول میکنه و روی پاش میایسته اما هنوز راه رفتن رو با اتکای به خودش بدون تکیه گاه یاد نگرفته. فعلا با واکرش در حال تمرین کردنه.

مشکلی که توی پست پیش گفتم میخوام راجع بهش صحبت کنم، وابستگی بیش از حد نیکان به بودن در کنار ماست. توی خیلی از مقاله ها و کتاب ها خوندم که بچه ها باید از یک سالگی بازی با خودشون رو به صورت مستقل یاد بگیرند .اما نیکان اصلا خودش با خودش سرگرم نمیشه. دائم دنبال ما راه میافته. گاهی توی آشپزخونه به شلوار من آویزون میشه تا بشینم پیشش و باهاش بازی کنم. اصلا با هیچ کاری به تنهایی سرگرم نمیشه. و من از این موضوع خیلی خوشحال نیستم. البته توی دو سه روز اخیر خیلی پیشرفت داشتیم .سعی کردم یه کم با فاصله بیشتری در کنارش بشینم و توی آشپزخونه هم یه سری قابلمه و ظرف و ظروف با قاشق بهش میدم که برای خودش سر و صدا کنه و باهاشون سرگرم باشه. اما میخوام بدونم مامان هایی که بچه این سنی داشتند چه کارایی برای مستقل شدن بیشتر بچه هاشون میکردند. ممنون میشم اگه تجربه ای داشتین در این مورد منو راهنمایی کنید.

++ سی دی های آقای سلطانی رو که گوش میدم همچین یه موقع های جوگیر میشم. دیروز سری نوزاد رو تموم کردم. برای بچه های 12 تا 18 ماهه گفته بودند که رنگ انگشتی یکی از بازی های هیجانی هستش که خودمون هم می تونیم توی خونه درست کنیم. من هم یه دفعه جوگیر شدم که برای نیکان رنگ انگشتی درست کنم. یه سرچ زدم توی نت و از این وبلاگ که کلییییییی هم غنی بود یه دستور در آوردم .چند تا دونه چغندر گذاشتم بپزه که به عنوان رنگ ازش استفاده کنم. اما اینقدر بد رنگ شد که حد نداشت. بعدش از این دمنوش گیاهی ها دم کردم که رنگش قرمز بود و زدم به مخلوط آماده شده. جالب اینجاست که نیکان تمام زندگی رو داغون کرد و فقط 2 دقیقه باهاش سرگرم شد. فک کنم یه دونه رنگ فایده نداره و باید چند تا رنگ هیجانی درست کنم. حالا دنبال رنگ خوراکی هستم که اصلا نمی دونم توی دبی از کجا میتونم پیدا کنم!!!

++ خواهری یه سری گردنبند و گوشواره سفارش داده بود برای هدیه دادن. من همون شب عکسشو توی اف بی دیدم. عاشقش شدم. بعد گفتم اینا مال کیه؟؟ کاشف به عمل اومد بنده خدا میخواسته سورپرایز باشه همه فهمیدن و این وسط یکی از گردنبندها مال من بود. اینقدر ذوق زده شده بودم که نگو. رفتم توی پیج این خانوم هنرمند و واقعا عاشق تک تک کاراش شدم. انتخاب خیلی سخت بود. اما بالاخره 5 تا کار رو انتخاب کردم. اینم عکس دو تاش که من واقعا عاشقشون شدم.

آدرس پیجش هست sarv handmade jewelry به نظرم این دختر هم خلاقیت داره توی کاراش و هم هنرمنده واقعا. ارتباط با مشتریشم حرف نداره. همین الان دیدم عکس سفارش های منو گذاشته توی اف بی. اینقدر ذوق دارم برای دیدنشون که نگو. امیدوارم زودتر یکی بیاد این ورا بتونه برام بیاردشون.

++ یه سری انیمیشن خیلی کاربردی و آموزنده برای نیکان دانلود کردم به اسم pocoyo واقعا عالیه. کلی نکات آموزنده داره و برای بچه ها جذابه. البته من اپش رو توی گوشیم دانلود کردم که 7 تا اپیزودش مجانیه و واقعا گل پسر ما کلی باهاشون میخنده و لذت میبره. از برنامه هایی که ضمن سرگرم کردن بچه ها یه پیامی هم براشون داره خیلی لذت می برم. یعنی من خودم به عنوان یک آدم بزرگ عاشق اپیزودهای این مجموعه شدم و گاهی اوقات همچین غرق دیدنش میشم که نیکان رو یادم میره:)))

++ ن د ا شخصیت محبوب من توی عکدمی سال پیش بود. از انرژی زیادی که داشت و منشش خیلی خیلی خوشم میومد. حالا ندای دوست داشتنی من اولین آهنگش رو داده بیرون با عنوان من میتونم که اگر روزی 20 بار هم گوشش بدم سیر نمیشم. از دو روز پیش صبح ها با این آهنگ صبحم شروع میشه و نمیتونم بگم سطح انرژیم چقدر میره بالا وقتی بهش گوش میدم. مطمئنم که این دختر دوست داشتنی در آینده یه ستاره بی بدیل توی موسیقی پاپ خواهد شد. جالب اینجاست که این آهنگ 14 اکتبر ریلیز شده و تا الان نزدیک 500000 بار هیت خورده. این خودش کلی معنی داره. اینکه ما واقعا نیازمند آهنگ هایی هستیم که اینجوری بهمون حس خوب بده. حالا جالب اینجاست که توی ر ا د ی و ج و ا ن وقتی این آهنگ تموم میشه آهنگ بعدیش مال ش ه ر ز ا د هستش که وقتی گوش میدی همچین دپ میزنی که حد و حساب نداره. یعنی من هلاک این همه تفاوتم.

++ این روزها دوباره یه کم سرمون خلوت تر شده و می تونیم فیلم ببینیم. تعبیر خواب، من یک مادر هستم، تهران 1500و حوض نقاشی دیدیم. از بین اینها فقط حوض نقاشی رو پسندیدم.

مجموعه وضعیت سفید رو هم اگر وقت کنم هفته ای یکی دو قسمتش رو می بینم. یعنی بازی ها بیست، فیلمنامه بیست، همه چی آدم رو می بره به سال های بمباران و جنگ و حال و هوای اون روزها. به نظرم توی سریال های سال های اخیر یک شاهکار محسوب میشه و کاملا متفاوته. موندم چرا اون موقع که داشت این سری رو از تلویزیون نشون میدم من اصلا پیگیرش نبودم. :)))

++ این هم به عنوان حسن ختام برای کسانی که اینترنت پرسرعت بدون محدودیت دانلود دارند و علاقه مند به آموزش آنلاین هستند. واقعا بی نظیره این سایت. البته مطمئن نیستم برای همه فیلدها بشه توش چیزی پیدا کرد اما من در مورد چند تا موضوع جالب کلی آموزش توش پیدا کردم.

این سایت دوره هایی رو در زمینه های مختلف ارائه میده و رایگان هم هست. هر چند که با پرداخت مبالغی میتونید گواهی دوره رو هم بگیرید. نحوه کار هم خیلی ساده هست. به راحتی ثبت نام میکنید و دوره ی مورد نظر خودتون رو جستجو میکتید. زمان برگزاری آنلاین هر دوره ذکر شده و همنطور طول مدت اون هم عنوان شده.

افرادی هم که  این دوره ها رو آموزش میدن عموما پرفسورها و متخصص های اون رشته از دانشگاههای یا مراکز مختلف از سراسر دنیا هستند. با ثبت نام توی سایت در حقیقت شما به هزاران نفر دیگر وصل میشید که مثل شما در حال یادگیری هستند. این دوره ها بر پایه اصول آموزشی طراحی شده که یادگیری مفید و سریع رو به دنبال داره و آموزنده رو درگیر موضوع میکنه و همچنین میتونه دانش خودش رو در انتها بررسی کنه و به اصطلاح فیدبک بگیره.

دوره ها شامل علوم انسانی، پزشکی، بیولوژی، علوم اجتماعی، ریاضیات، بازرگانی، علوم کامپیوتر و .....(توضیح از بلاگ نیمروزلند)

بعدا نوشت: میخوام یه پست رمزی بذارم. حالا بعدا میگم محتویاتش چه خواهد بود. کسانی که رمز رو میخوان اگر بشناسمشون بهشون رمز رو میدم در غیر این صورت شرمنده شون هستم. واسه همین از الان تا هفته بعد اگر رمز رو خواستید همین جا آدرس ایمیل هاتون رو بذارید تا براتون اول هفته آینده بفرستم. تا اون موقع ایام به کام و هفته دلپذیری داشته باشید.

/ 75 نظر / 192 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شعله

امیدوارم خرجا که هستید سالم و سرحال باشید..و گل لبخند رو لباتون باشه..نیکان رو ببوس..[ماچ]

ساره

سلام!منم خاموش بودم الان روشن شدم![نیشخند]

مائده

سلام خوبین لبخند جان؟منم خیلی وقته وبلاگتون رو می خونم ولی متاسفانه تنبلم توی کامنت گذاشتن، ولی یه بار کامنت گذاشتم واسه تولد نیکان، گفته بودم باید قسمت درباره وبلاگو تغییر بدین چون الان نی نی تون تو بغلتونه،یادتون اومد؟[نیشخند] ممنون می شم منم قابل بدونین رمز بدین بهم[ماچ]

Leyla

agar salah midunin ramz ro be man ham bedin khoshhal misham.

بانوي نقاش

عزيزم چقدر خوشحالم كه خيلي شانسي مطالب متنوع و زيبات رو پيدا كردم و خوندم واقعا عالي بود كلي حال كردم حالا رمز ندارم چي كار كنم ؟ ؛)

کیانی

میشه به منم رمز بدین نمیدونم منو میشناسین یا نه ولی من از خواننده های پر و پا قرص نوشته هاتون هستم

مرمر

سلام لبخند عزیز من هم قراره یه ماه دیگه اگه خدا بخواد مامان بشم مطالب خوبتونوخیلی وقته دنبال میکنم یه بار هم قبلا برای دریافت رمز بهتون پیام دادم خوشحال میشم منم جز دوستاتون بدونید و رمز مطالبتونو بهم بدید در هر حال ممنون از وقتی که میذارید

مهربانو

عوا سلام :)) مثه اینکه من جا موندم :) والا روم به دیفال همیشه خاموش بودم آخه نه اینکه مادر نیستم زیاد اظهار نظر نمیکردم [خجالت] یه چند وقتی است وبلاگ هم دارم تازه! دیگه لطف میکنید اگه منو به جمع خواننده های پست رمزی تون بپذیرید . بسی باعث افتخار است :)))) [بغل]

مهربانو

عزیزم اگه نظری هم گذاشته باشم آخه به یه نام دیگه بوده :((((

نعیمه

خسته نشدی انقدر چرت و پرت گفتی واقعاااااااا