Ten ways to play with your newborn

واقعا این یوتیوب چه نعمتیه که منبع فوق العاده است برای هر کاری که دلت میخواد ازش بیشتر بدونی. من واقعا خیلی از دانسته هام رو مدیون ویدئوهایی هستم که توی یوتیوب پیدا کردم .امروز داشتم واسه خودم گشت میزدم در مورد چیزهایی که اطلاعاتم توش کمه مطلب جمع میکردم .خصوصا در مورد حمام کردن نی نی توی وان نیاز داشتم یه کم اطلاعاتم بیشتر بشه که رسیدم به یه فیلم با عنوان این پستم. ده روش برای بازی با نی نی کوچولوی نازتون. البته به نظر خیلی پیش پا افتاده می آد و خیلی ها همه این کارها رو میکنند اما همین که می بینی تو هم این کارها رو با نی نی ات میکردی کلی ذوق زده میشی. گفتم اینجا بنویسم ازش برای مامانایی که الان توی موقعیت من هستند شاید آموزنده باشه:

1. با نی نی تماس چشمی برقرار کنید. من این کارو خصوصا وقتی دارم به نیکان شیر میدم میکنم و صبح ها که سر حاله از نزدیک زل میزنم توی چشماش و کلی قربون صدقه اش میرم.

2. برای نی نی بخونید. من خودم آهنگ میذارم با آهنگ برای نی نی میخونم که موزیک پس زمینه هم داشته باشه:)))

3. نی نی رو ماساژ بدین. البته میگن بچه های تازه به دنیا اومده از اینکه پوستشون در معرض هوا باشه خوششون نمیاد. من روزهای اول تا می اومدم نیکان رو با روغن ماساژ بدم کلی از گریه ریسه میرفت. حالا سعی میکنم از روی لباس بهش ماساژ بدم.

4. نی نی رو بغل کنید و با هم برقصید. نیکان از این کار خیلی خوشش میاد. وقتی باهاش میرقصی جیکش در نمیاد.

5. با نی نی بازی کنید. من این کارو با بالا و پایین کردن پای نی نی و دستاش انجام میدم. یه موقع هایی هم باهاش دالی بازی میکنم.تازگی ها گیلی گیلی میکنم روی شکمش که کلی خوشش میاد. همین طور دهنم رو میذارم روی شکمش و صدا در میارم که خیلی دوست داره این کارو.

6. نی نی رو بذارید روی تخت خودتون بین خودتون و همسر و با دست و پاش بازی کنید. من و همسری یه موقع هایی نیکان رو میذارم بین خودمون و فشارش میدیم. البته کم ها نه اونقدر که بچه له بشه.

7. تماس پوستی با نی نی برقرار کنید. این رو علی الخصوص پدرها باید انجام بدن که کمتر تماس پوستی با نی نی دارند چون مادرها طبیعتا واسه شیردهی خیلی بیشتر پوستشون در تماس هست.

8. نی نی رو ببوسید. البته من بیشتر کله و دست و پای نیکان رو بوس میکنم فک میکنم اینجوری بهداشتی تر هستش.

9. برای نی نی کتاب بخونید .جالبه توی ویدئو باباهه داره در مورد اوباما یه مطلب میخونه برای نی نی. من اغلب کتاب های شیمو رو میخونم.

10. برای نی نی زبون درازی کنید و به اصطلاح اداهای فانی از خودتون در بیارید. وای که چقدر قیافه این نی نی توی فیلم بعد از این کار با مزه است. اتفاقا دیروز همسر داشت میگفت بذار یه کم براش زبون در بیارم ببینم چی میشه!!!!

جالبه که این نکات رو تهیه کننده فیلم بعد از به نقد و بررسی گذاشتن این موضوع بین مادران جدید در fb و توییتر جمع آوری کرده و همه تجربیاتشون رو به اشتراک گذاشتن. حالا من هم از همه مامان های جدید و قدیمی میخوام که اینجا اگه تجربه ای دارند در مورد سرگرم کردن بچه های کوچولو بگن که من و بقیه هم ازش استفاده کنیم. یادتون نره همیشه یه نویسنده وبلاگ برای دل خودش نمی نویسه و ارتباط دو طرفه با خواننده ها همون طور که بارها گفتم مشوق برای نوشتن مطالب مفید و آموزنده بعدی هستش. پس منتظر نظراتتون هستم عزیزان.

اینم لینک فیلم برای اونهایی که به یوتیوب دسترسی دارند .

/ 6 نظر / 120 بازدید
مژگان

عزیزم خیلی لطف می کنی که تجربیاتت رو با ماهم در میون می ذاری[قلب]

نگین

سلام خوبین؟ این قضیه زبون در اوردن که خیلی با حاله .من و پدر جوجو زبونمونو واسش در می اوردیم حالا اونم یاد گرفته تا بهش بگیم زبونتو در بیار اونم بلافاصله زبونشو میاره بیرون که خیلی با حال خیلی زود یاد گرفت.به لوستر و وسایل دیگه خونه بادکنک اویزون کردیم که اونا رونگاه می کنه کلی غر می زنه ، کتابای کتی رو هم خیلی زیاد دوست داره وقتی اونا رو با باش واسش می خونه یه جیغی می کشه که بعدش سر فش می گیره خلاصه که ما و جوجو 3/5 که دنیای دیگه ای رو داریم تجربه می کنیم

غزل طلا

لبخند جون باورت میشه من هربار مطلبی از شما می خونم سیوش می کنم واسه خودم که بعدها که مادر شدم ازش استفاده کنم .اینقدر که همه چیز رو درنظر گرفتی و دقیق و با احساس انجامش میدی . موفق باشی مامان مهربون[ماچ]

دختردریا

چه راه و روش هاي ساده و در عين حال جالبي ! نيكان جوني چه حالي مي كنه !

مریم

من به عتوان یک مامن خیلی قدیمی که زمانش دستزسی به این اطلاعات نبود تقریبا همه این کارها را انجام میدادم ...تنها تماس پوستی پدر و بچه را تجربه نکردیم :) تو سن نیکان تنها وسیله سرگرمی پسر ما هم دسته کلید رنگی پلاستیکی بود (فکر کنم خودت هم خریدی اش )که حسابی با دیدنش به فعالیت می افتاد و ابراز احساسات می کرد ...از روی همون هم با رنگها اشنا شد ...برای الان سن نیکان فکر نمی کنم ما کار دیگه ای می کردیم غیر از همین ها که خودت نوشتی ... ببوس پسر گلت را .

ریما

nikano biar man zabonamo behesh derazzzzz konammmmm[بغل]