درس خواندن یا خانه داری مسئله این است!!!

1- چهارشنبه شبه و بعد از یک روز پرکار اومدم خونه. امین البته زودتر از من رسیده خونه و در رو به روم باز می کنه. گاهی در مورد کارهایی که توی آینده قراره انجام بدیم با هم حرف می زنیم. اون روز بعد از یک کم استراحت امین شروع می کنه به حرف زدن و چند تا ازم سوال می پرسه. من هم جواب های خودم رو میدم. تشویقم می کنه به اینکه کار با نرم افزار کنترل پروژه رو زودتر تموم کنم تا بتونم توی این زمینه کار کنم. بهش قول میدم که یکی دو ماهه این کار انجام بشه. فردا کلاس دارم و باید یک سری تمرین تحویل بدم واسه همینم جزوه هامو می برم توی اون یکی اتاق و مشغول مطالعه میشم. وسطش چند باری به امین سر می زنم و یه کم ناز و نوازشش می کنم و دوباره بر می گردم سر کار. بهم میگه شام نون و پنیر و خیار بخوریم و من می فهمم که واسه اینکه توی آشپزخونه به آشپزی مشغول نشم اینو ازم خواسته. منم کلی ذوق می کنم و برمی گردم سر کارم. غرق در مباحث کنترل پروژه ام و دارم فرمول ها رو واسه خودم حلاجی می کنم. به خودم که میام می بینم ساعت 5 دقیقه به 9 شبه و امین 10 دقیقه دیگه میخواد بره فوتبال طبق معمول هر چهارشنبه. بهش میگم پس شام چی؟ بهم میگه اشتها نداره و میره فوتبال و میاد اگه گرسنه بود اونوقت شام می خوره. منم زیاد اشتها ندارم. امین که میره بازم میشینم پای مطالعه و تمرینهام رو انجام میدم. ساعت 11.30 شبه و امین در حالیکه خسته و گرسنه است برمی گرده. بهم میگه خیلی گرسنه اشه. براش دو تا تخم مرغ نیمرو می کنم. در فریزر رو باز می کنم و می بینم هیچی نون نداریم. یکی دو تا تیکه کوچیک نون خشک شده توی یخچاله. موندم ساعت 11.30 نون از کجا بیارم. امین از اینکه نون نداریم ناراحت میشه و بهم میگه چرا بهش یادآوری نکردم که نون بگیره. از نظر اون یه زن ایده آل باید همه چیزو توی خونه مدیریت کنه و اگه کمبودی توی خونه بود یادآوری کنه که حتما خرید بشه. من اما گاهی توی فضام و متوجه تموم شدن بعضی چیزا توی خونه نمیشم. تخم مرغ ها رو با چند تا تیکه نون خشک میخوره. من معذرت خواهی کوتاهی می کنم و با ناراحتی میرم سر کار خودم. از دستش ناراحت شدم که چرا به خاطر نون بهم اخم کرده. ساعت 1 نیمه شبه و من کارام تقریبا تموم شده و امین رو که غرق خوابه از جلوی تلویزیون می برم به سمت اتاق خواب.

صبح روز پنجشنبه است. از خواب بلند میشم و به جبران دیشب میرم نانوایی که نون تازه بخرم. می دونم امین که بلند بشه شاکی میشه که چرا خودم رفتم نانوایی اما یه جورایی میخوام شرمندش کنم. نون میخرم با شیر و ساعتی بعد امین از خواب بلند شده. میگه چرا به من نگفتی برم نانوایی میگم همون دیشب منو کلی خفت دادی بسه. میگه منننننننننن؟!!! من که با همون نون خشکا شام خوردم و چیزی نگفتم و من بهش میگم که به خاطر گرسنگی اش به من خفت داده. خلاصه یه کم با هم کل کل می کنیم و بهش میگم اگه میخواد که من دو ماهه کنترل پروژه رو فوت آب بشم باید باهام همکاری کنه و غر غر نکنه. باز هم با هم دوست میشیم و همدیگه رو می بوسیم و باز هم مثل همیشه از هم معذرت میخوایم.

امین خیلی مرد مهربونیه و خیلی دوست داشتنی. گاهی اوقات که من خیلی فکرم مشغوله ازش غافل میشم و اون اعتراضش رو به عناوین مختلف نشون میده. مثلا ازم میخواد بوسش کنم یا نازش کنم. یا کنارش بشینم. بعدا که فکر می کنم می بینم حق داره. یه موقع هایی من میرم توی دنیا و افکار خودم و ازش غافل میشم.

2- جمعه چهلم شوهر عمه امینه. ساعت 8 صبح از خواب بلند میشیم و ساعت تقریبا 9 راه می افتیم سمت بهشت زهرا. هوا تقریبا گرمه و گرمای هوا وقتی که مجبور باشی سر خاک همه درگذشتگان بری بیشتر کلافه ات می کنه. وقتی سوار ماشین میشیم که بریم سالن واسه ناهار حس می کنم سرم داره می ترکه. این سر درد همچنان تا پاسی از شب همراهمه و با خوردن قرص کمی آروم میشم.

٣- رفتم خونه خواهر بزرگه تا یه چیزی ازش بگیرم. با باز شدن در کمد صدای " چت چت یعنی چتر" سپهر میره هوا. می فهمم که چتر میخواد. چتر رو میگیره تا میخوام بازش کنم می ترسه و مثل جت فرار می کنه. مریم میگه بازش نکن می ترسه. خلاصه که بساطی دارم چتر رو باز می کنه و در میره و دوباره ازم میخواد که ببندمش. موقع رفتن از توی بغلم پایین نمیاد و اینقدر گریه می کنه که دلم کباب میشه.

۴- این روزها پرم از روزهای خرداد پارسال. همش یاد خاطرات قبل از عروسیمون می افتم. بدو بدوهای اونوقت ها. جهاز برون، خریدهامون، لباس عروس، کارت عروسی و .... چه زود گذشت اون روزها. از اون روزها تقریبا یک سال داره میگذره و من سعی کردم که قدر تک تک لحظه های با امین بودنم رو بدونم. قدر محبت هاش، قدر همکاری هاش و ...

اینو می نویسم برای امین گلی که دیگه جزئی از وجودم شده:

خوشحالم که سیب زندگی من بعد از چرخیدن و چرخیدن بالاخره توی دست تو فرود اومد. خوشحالم که بین آدم های بلند و کوتاه و با سلایق و علایق مختلف بالاخره تو شدی شریک زندگی من. خوشحالم که دانشگاه قبول شدم و دیدمت. خوشحالم که برق نگاهامو ازت مخفی نکردم، خوشحالم که حستو بهم نشون دادی، خوشحالم که تمام سختی های دوران آشنایی مون تبدیل شد به شیرینی این روزها و عزیزترینم خوشحالم که حالا که یک سال از زندگی مشترکمون می گذره حس من نسبت به سال پیش به تو نه تنها کمتر نشده بلکه خیلی بیشتر از قبل شده و خوشحالم که من و تو به هم افتخار می کنیم که مال هم شدیم.

/ 9 نظر / 14 بازدید
عطیه

راستی راستی شد یه سال ها! چقدر زود گذشت... چه خوب که گذر زمان شما رو به هم نزدیک و نزدیک تر کرده و به خصوصیات هم آشناتر... ایشاللله 120 اُمین سالگرد ازوداجتون رو بهتون تبریک بگم (اوووووه یعنی من اونوقت هستم؟!!!!)[نیشخند][چشمک][ماچ][بغل]

چه فرقي داره

زندگي يعني درس خواندن، خونه داري، بچه داري و هزار تا كار ديگه اونم با هم... يا نداره [گل]

خانوم گلی

مصی خیلی برات خوشحالم.چیزی تا سالگرد نمونده ها [چشمک][ماچ]

یه نظر

نه عزیزم مسئله این نیست به نظر من چون امین یه مقداری ازت کوچیکتره داره ادای بزرگا رو در میاره تا تو احیانا جو گیر نشی

نرجس

خدا را شکر که امین انقدر هوای تو را داره....

مینا

سلام.نادر ابراهیمی که اسم کتابش رو عنوان وبلاگتون قرار دادین دیروز درگذشت.واسه شادی روحش یه فاتحه بخونین[گل]

فاطیما

سلام یک سالگیتون مبارک منتظر بودم یه پست جدیدتر بنویسی اونجا تبریک بگم اما خبری نیست کجایی؟

دیانا

سلام مصی جان میشه ادرس جایی رو که میری کلا کنترل پروژه بذاری تو وبلاگت مرسی خیلی زیاد

نسیم

[ماچ]