بمبئی

خوب بالاخره فرصتی شد تا بیام یه کم بنویسم البته فک میکنم توی چند مرحله بنویسم.

اولین مقصد ما در سفر به هند بمبئی بود از قبل کلی توی اینترنت سرچ کرده بودم و کلی جاهای دیدنی این شهرو در آورده بودم و کلی صابون به دلم زده بودم که میریم کلی جاهای خوشگلو می بینیم. از هواپیما که پیاده شدیم رفتیم توی بخش مهاجرت و کارهای اداری رو کردیم و بعدش هم اومدیم بیرون که بریم به سمت هتل. اول از همه بگم که خیلی همه چیز توی فرودگاه آن تایم و به موقع بود و همه کارشونو به درستی انجام میدادن دقیقا برعکس فرودگاه ایران.

توی محوطه فرودگاه انبوهی از تاکسی های عهد عتیق به چشم میخوره که ما هم یکیشونو سوار میشیم. نیم ساعتی تا هتل راهه وارد میشیم و اتاقامون رو تحویل میگیریم. انگلیسی صحبت کردن هندیا خداست. تا یه چند دقیقه‌ای نمی‌دونستم هندی حرف می‌زنند یا انگلیسی.بالاخره اما گوشم به لهجه شون عادت کرد. هتلمون جای خیلی خوبی بود. اینم بگم که این سفر 5 روزش کاری بود که امین و همکارش بازدید داشتند و من و خانوم همکار امین تنها بودیم و 5 روزش تفریحی.

جونم براتون بگه که روز اول بعد از کمی استراحت تصمیم گرفتیم یه ماشین بگیریم و بریم گردش. اول بگم که هتل کلی سرمون رو شیره مالید و یه راهی رو که میشد با 500 روپیه دست بالاش رفت ازمون 1500 روپیه یعنی یه چیزی معادل 30 و خرده ای هزار تومن خودمون گرفت. بعدشم ترافیک بیداد می‌کرد. خیابون های شلوغ با انبوهی موتور سه چرخه که در یک دقیقه بی اغراق بالای 20 تا بوق می‌زدند باعث میشد آدم سرسام بگیره. خلاصه بعد از کلی توی ترافیک موندن تونستیم دروازه هند و مارین درایو به قول خودشون رو ببینیم و خسته و خرد برگشتیم هتل.

از غذاهای بمبئی بگم که واقعا قابل خوردن نبود. تند و بد مزه و ما تقریبا دو روز هیچی نتونستیم بخوریم به همین خاطر متوسل به پیتزا هات و مرغ سوخاری کی اف سی شدیم که ما رو از گشنگی نجات داد. به قول دوست امین میگفت به جای رب برای رنگ دادن به غذا از فلفل استفاده می‌کنند و واقعا هم درست بود. یکی از شرکت‌هایی که امین اینها رفته بودند بازدید هم یه شب ما رو دعوت کرد یه رستوران باکلاس و توی قسمت وی آی پی هم نشستیم. بنده خود کلی سعی کرد بهترین غذاها رو انتخاب کنه اما آخرش با ظرف‌های پر از غذای مونده مواجه شد. جالب اینجا بود که خودش با ولع غذاها رو میخورد و میگفت که اصلا تند نیست. و می‌گفت وقته اومده بوده ایران احساس کرده که غذاهای ایرانی بی مزه‌اند یه جورایی. خلاصه که داشتیم شاخ در می‌آوردیم به حق چیزای نشنیده. خارجی‌ها وقتی میان ایران کلی با غذاهای ایرانی حال می‌کنند.

شبش که برگشتیم هتل هم عروسی بود توی یکی از سالن‌ها که احتمالا توی پست بعدی عکس عروس و دامادو میذارم.

فعلا تا همینجا داستانو داشته باشید تا بعد.

 

/ 9 نظر / 11 بازدید
nina

hend sarzamine nashenakhte ha hast. va sarzamini ziba va asrar amiz

عطیه

کاملا حالتون رو میفهمم که اون دو روز از گشنگی چی کشیدین! غذای هندی واقعاَ سوزناکه! یه بار وقتی میخوری و یه بار وقتی پس می‌ديش!!!![خنده][خنده][خنده]

ترانه

چه جذاب نوشتی...

شنتیا

سلام وبلاگ قشنگ و ساده ای داری ولی کم عاشقانه مینویسی.از بوق زدن این جماعت بگم براتون پاکستان که زلزله اومده بود ما برای امداد رفته بودیم واقعا ادم سرسام میگیره دیوونه شدیم فیلم که آورده بودم وقتی نگاه میکردن فامیلا مرده بودن از خنده

سارینا

بله! همون پسردایی مذکور میفرمودن (تابستون که اومده بودن) بابا اینا تو آبم فلفل میریزن میخورن!!![خنده][قهقهه] بعد میگفت ما اولا یه کم مریض شدیم ولی بعدا عادت کردیم الان غذاهای خودمون بهمون نمیسازه!

بهار

خدا وکیلی فکر کنم این سفر 10 روزه تو یه 3-4 سالی تعریف کردنش طول بکشه. دختر کجایی؟

پژمان

وبلاگت با اينكه خيلي ساده است ولي جذابه ادامه بده،در مورد هند هم بگم من خيلي دوست دارم برم اونجا البته نه بخاطر كشور هند بلكه به خاطر غذاهاي تندش چون واقعا عاشق غذاهاي تندم

گل هميشه بهار

و همچنان منتظريم بدونيم عروسي اون شب تو هتل بعدش چي شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مری

از سریال دسپرت هاوس وایف چه خبر ؟من که یک زمانی معتاد و بیچاره اش شده بودم.