نوروز داره میاد.

به ساعت نگاه می کنم، ساعت نزدیک 4 صبحه. امین یه دفعه از خواب می پره و حس می کنه که نور چراغ خواب نور خورشیده و روز شده و از پرواز جا مونده. بهش میگم تازه ساعت 4 صبحه و هنوز تا ساعت 6 دو ساعت دیگه مونده. هر دومون جلوی تلویزیون روی زمین خوابمون برده و از سرما تا صبح به خودمون لرزیدیم ولی نه حسش بوده که بلند بشیم بریم سر جامون و نه حس اینکه بریم پتو بیاریم تا یخ نزنیم.

امین گلی رو راهی می کنم که بره فرودگاه. هنوز نرفته دلم تنگ شده براش. صبح بهش میگم بازم داری منو تنها میذاری میری؟ میگه زندگی خرج داره باید چرخش زندگی رو چرخوند. بهش می خندم خودشم میخنده و میگه فک کن تا بندر عباس برم بعدش بفهمم که همین خیابون سوم خودمون کلی نانوایی بوده واسه نون در آوردن.

یک ساعت بعد از خونه میام بیرون تا برم سر کار. جلوی در به قفل در ورودی ساختمون نگاه می کنم که تقریبا 20 روزه خراب شده و همه از در پارکینگ رفت و آمد می کنند و هیچکی نسبت به درست کردن قفل اقدامی نمی کنه. بازم اعصابم خرد میشه از اینهمه آدم بی خیال که هیچی واسشون مهم نیست و تا قیام قیامت هم با همین وضعیت سر می کنند.

هوا خیلی عالیه. سعی می کنم هوای تازه رو بدم توی ریه هام. از جلوی یک پنجره رد میشم صدای معلم میاد که داره بچه ها رو نصیحت می کنه و یه دفعه دلم واسه موسسه کیش و شیطنت بچه ها تنگ میشه. از خیابون چهارم رد میشم نگاهی به خونه مامان بابای امین میندازم و لبخند میزنم. سوار تاکسی میشم و تقریبا 1.5 ساعت توی راهم تا برسم وزارتخونه. همه جمعند و جلسه برگزار شد. سریع دفتر و دستکمو میارم سر میز و میام توی جلسه. صدای زنگ امین میاد. ساعت 10 صبحه و تازه رسیده بندر عباس. با خودم فکر می کنم چقدر دوستش دارم. چقدر وقتی صداشو میشنوم سرشار از زندگی میشم. چقدر نازنینه که حتی وقتی موبایلش خاموش میشه سریع زنگ میزنه و میگه دارم میام خونه موبایلم شارژ تموم کرده. گفتم نگران نشی. چقدر به خونه و مسائلی که توش میگذره اهمیت میده. چقدر کمکم میکنه. چقدر ناز و نوازشم می کنه. چقدر چقدر چقدر.....

از امشب باز هم باید دوره بیافتم خونه مادر و مادر شوهر و خواهر تا تنها نمونم. عید رو با همه زیبایی هاش حس می کنم.

امروز که برم خونه باید سبزه عیدم رو هم بخیسونم آخه امسال اولین سالیه که ما توی خونه خودمونیم و نوروز ویژه داریم. آخخخخخخخخ جون عید.

/ 12 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مستانه

خیلی خوبه که دوباره شدی همون مصی سرحال و شاد که می تونه از همه‌ی قشنگیهای زندگیش لذت ببره

گلپر

سلام عزیزم من همیشه بهت سر میزنم اما کامنت نمی ذاشتم.خوشحال میشم به من سر بزنی.من بی اجازه لینکت میکنم اگه دوست نداشتی بهم بگو گلم همیشه شاد و خوشبخت باشی

نرجس

امیدوارم همیشه کنار هم خوش و خرم باشید....

مریم

انشالله اقا امین زود میاد .یه وقت غصه نخوریا[قلب] از الان میخوای سبزه بذاری ؟زود نیست؟[سوال]

نیکا

انشاله به سلامتی برگرده همسر محترمت. ما هم امسال اولین نوروزه که از خونه پدر و مادرمون جدا شدیم .مصی جون فکر کنم یه کم واسه سبزه عید زود باشه ها تا عید چمن نمیشه؟[سوال][گل]

نازخاتون

من کیف میکنم از عشقولانه های شما دوتا واسه خودتون اسفند دود کن الان به عطیه هم گفتم شما دوتا نمیخواین منو بشناسین و کشفم کنین ؟؟؟؟؟

بهارخانوم

[قلب][قلب][قلب]به به عروس خانوم باسلیقه عشقتون بادوام باشه همیشه

مصی

نازخاتون جان منم خیلی کنجکاو شدم بدونم کی هستی؟ خوب خودت بیا بگو دیگه. من تحملم کمه. [نیشخند]

مستانه

مصی خانوم زودی اومدی این پست رو گذشتی که تا عید دیگه ننویسی؟؟؟[ناراحت] اتفاقا الان تازه بوی عید داره میاد

کتی

سلام. سل نو شما مبارک .قلم شیوایی دارید.من خیلی تنها هستم وهی کاش حس شما رو منم داشتم .ایام به کامتانو[گل]